Skip to main content

Slik kobler du Nintendo Sound Clock: Alarmo til internett

Slik kobler du Nintendo Sound Clock: Alarmo til internett via et tråløst nettverk.

Før du starter:

  • Du trenger navnet og passordet til det trådløse nettverket ditt.
  • Hvis du opplever forstyrrelser under oppsettet, kan det være nødvendig å flytte klokken nærmere den trådløse ruteren mens du setter opp tilkoblingen.

Hvordan du går frem:

  1. Åpne menyen ved å presse ned på (Bekreft-knappen) én gang.
  2. Vri knappen til du finner Settings-seksjonen.
  3. Press ned på Bekreft-knappen.
  4. Vri knappen til du finner Internet-seksjonen.
  5. Følg instruksjonene på skjermen for å koble til internett.
  6. Velg «Yes» når du blir spurt: "Search for network devices?"
  7. Vri knappen for å markere det trådløse nettverket ditt, og trykk deretter ned på Bekreft-knappen for å velge nettverk.
    • Hvis nettverket ditt ikke vises, trykk på Tilbake-knappen, og prøv igjen.
  8. Skriv inn nettverkspassordet ved å vri knappen for å bla gjennom tegnlisten til du finner riktig tegn og trykke på Bekreft-knappen for å velge tegnet.
    • Passord er sensitive, så husk å skriv inn passorde med store- og småbokstaver.
  9. Trykk på Varslings-knappen når du er ferdig for å bekrefte passordet.

Merk:

Nintendo Sound Clock: Alarmo støtter 2.4GHz-nettverk og WPA-, WPA2- og WPA3-krypterte passord. Hvis du ikke finner nettverket ditt, eller vet at nettverket ditt ikke er støttet, må du kontakte internettleverandøren din for ytterligere hjelp.


Nintendo Co., Ltd. har hovedkontor i Kyoto, Japan, og står bak en rekke ikoniske varemerker og spillserier som har blitt en naturlig del av hjem verden over, slik som Mario™, Donkey Kong™, The Legend of Zelda™, Metroid™, Pokémon™, Animal Crossing™, Pikmin™ og Splatoon™.

Sosiale medier

© Bergsala | Officiell nettside for Nintendo i Norge